اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟

پنجشنبه 22 مهر 1395 06:50 ب.ظ

 

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟

 • اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟
  افرادی که دچار اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) هستند از اینکه تحت نظر یا قضاوت قرار بگیرند یا خود را شرمنده کنند یا در معرض تحقیر قرار دهند، ترسی غیرمنطقی دارند. این اضطراب و ترس گاهی آنقدر شدید می‌شود که کارهای روزمره‌ی آنها را مختل می‌کند.

  نشانه‌های SAD

  تفاوت میان خجالت عادی و SAD در شدت و مانایی نشانه‌هایی است که فرد تجربه می‌کند.
  افرادی که دچار SAD هستند هم دچار نشانه‌های عاطفی هستند و هم فیزیکی.

  برخی از این نشانه‌های عاطفی عبارتند از:
  ترس شدید از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که سایر افراد حاضر را نمی‌شناسید
  ترس از موقعیت‌هایی که در آن مورد قضاوت قرار خواهید گرفت
  اضطراب اینکه شرمنده یا تحقیر خواهید شد
  ترس از اینکه دیگران متوجه اضطراب شما بشوند
  ترس یا وحشت از اتفاقات آینده، مدتها پیش از موعد آنها

  مثال‌هایی از نشانه‌های فیزیکی عبارتند از:
  سرخ شدن
  تعریق زیاد
  لرزیدن دست‌ها
  کشیدگی عضلات
  تپش قلب

  افراد مبتلا به SAD می‌دانند که ترس آنها با واقعیتِ موقعیت نسبتی ندارد، اما در عین حال قادر به کنترل اضطراب خود نیستند. این اضطراب ممکن است در یک نوع موقعیت یا وضعیت خاص برای آنها پیش بیاید و یا در تمام مواقع. بعضی از این موقعیت‌ها که جرقه‌ی اضطراب را شعله‌ور می‌کنند عبارتند از صحبت با غریبه‌ها، تماس چشمی و آغاز گفتگو.
  -
  علل ابتلا به SAD

  این اختلال معمولا در سال‌های نوجوانی آغاز می‌شود، اگرچه این امکان هم وجود دارد که در کودکی ایجاد شود. با اینکه علت دقیق SAD مشخص نیست، تصور می‌شود که هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی در به وجود آمدن آن موثر باشند.

  آمیگدال - اختلال اضطراب

  محققان در حال تحقیق روی این مسئله هستند که آیا ژن‌های خاصی با اضطراب و ترس مرتبط هستند یا نه.

  از آنجایی که SAD معمولا در میان اعضا یک خانواده مشترک است، احتمال دارد که بخشی از علت به وجود آمدن آن فاکتورهای ژنتیکی باشد.

  برخی بر هم خوردن تعادل در مواد شیمیایی مغزی را با SAD مرتبط دانسته‌اند. به عنوان مثال، بر هم خوردن تعادل در سروتونین، یک ماده‌ی شیمیایی مغزی که احوالات و عواطف را تنظیم می‌کند، ممکن است در ایجاد SAD نقش داشته باشد. کابرد دارو در درمان SAD بر مبنای تنظیم مواد شیمیایی مغزی انجام می‌شود.

  ساختاری مغزی به نام آمیگدال (amygdala) نیز با احساس ترس مرتبط دانسته شده است. گفته می‌شود که برخی از افراد مبتلا به SAD ممکن است به دلیل آمیگدال بیش‌فعال خود، مستعد ابتلا به ترس اغراق‌آمیز و در نتیجه افزایش اضطراب باشند.

  فاکتورهای ریسک محیطی

  مسخره شدن در کودکی ممکن است به SAD منجر شود

  چندین فاکتور محیطی می‌توانند خطر ابتلا به SAD را افزایش دهند. تعدادی از این فاکتورها عبارتند از:
  – داشتن والدین زیادی منتقد، کنترلگر یا حفاظت‌کننده
  – مورد قلدری یا تمسخر قرار گرفتن در کودکی
  – مشکلات خانوادگی یا آزار جنسی
  – خلق و خوی خجالتی یا گوشه‌گیری در کودکی

  تشخیص SAD

  پزشک متخصص ابتدا یک معاینه‌ی فیزیکی کامل از شما به عمل خواهد آورد تا مطمئن شود که مشکلی پزشکی باعث ایحاد علائم نباشد. در بخشی از این معاینه باید چندین سئوال را در مورد علائمی که مشاهده می‌کنید پاسخ دهید. برای آنکه بیماری در شما تشخیص داده شود باید چند معیار تشخیصی درباره‌ی شما صدق کند.

  درمان SAD

  بهترین روش‌های درمانی برای SAD عبارتند از درمان‌های دارویی و درمان رفتاری-شناختی (CBT) که اغلب برای به دست آوردن نتیجه‌ی بهینه، هر دوی این روش‌ها به کار گرفته می‌شوند.

  کنار آمدن با SAD

  به جز درمان دارویی، راه‌های دیگری برای کنار آمدن با SAD وجود دارد

  به جز درمان دارویی، چند کار دیگر هم می‌توان برای کنار آمدن با SAD انجام داد، مثلا انجام نرمش‌های آرامش‌بخش، خواب کافی یا داشتن رژیم مناسب غذایی برخی از این راهکارها هستند.

  آنچه اهمیت دارد این است که از موقعیت‌هایی که شما را مضطرب می‌کنند اجتناب نکنید، چون اگرچه ممکن است این کار در کوتاه‌مدت اضطراب شما را کاهش دهد، در بلندمدت اوضاع را بدتر می‌کند. اگر احساس اضطراب کردید، بهتر است به خودتان یادآوری کنید که قادرید به سلامت این موقعیت را از سر بگذرانید، که اضطراب‌تان مدت زیادی دوام نمی‌آورد و اینکه احتمال به حقیقت پیوستن ترس‌هایتان بسیار کم است.

  یادتان باشد که احساس اضطراب و عصبی بودن نشانه‌ی ضعف یا سستی نیست. SAD یک مشکل پزشکی است که باید آن را درمان کنید چون در غیر این صورت ممکن است به مشکلات دیگری مانند اعتیاد یا خطر افسردگی یا خودکشی منجر شود. اما با درمان صحیح و مراقبت مداوم، خواهید توانست کیفیت زندگی خود را خیلی بهتر کنید.

  منبع: میگنا


 

اطلاعات جالبی درباره فشار هوا و بدن انسان!

پنجشنبه 22 مهر 1395 01:40 ب.ظ

 

اطلاعات جالبی درباره فشار هوا و بدن انسان!

 • اطلاعات جالبی درباره فشار هوا و بدن انسان!

  بیماران مبتلا به دیابت هنگام بروز جبهه های هوای سرد در کنترل قند خون با مشکل بیشتری مواجه هستند. جبهه های هوای سرد با تغییرات در فشار هوا همراهی می شوند. غلظت خون طی دوره جبهه های هوای سرد افزایش می یابد و حفظ قند خون در سطوح پایدار را دشوار می سازد.

  شاید شما هم با افرادی برخورد داشته اید که پیش از وقوع توفان از آن آگاه می شوند زیرا توفان را در استخوان های خود احساس می کنند. اگرچه ممکن است تصور کنید این افراد انسان هایی عجیب یا دیوانه هستند اما مشخص شده است این احساس می تواند درست باشد.

  تغییرات فشار هوا چگونه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد

  به گزارش گروه سلامت عصر ایرانبه نقل از "ام‌ان‌ان"، بروز تغییرات در فشار هوا که همراه با توفان و تغییرات در الگوهای آب و هوایی رخ می دهند می توانند بدن ما را تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از مردم در مقایسه با دیگران حساسیت بیشتری نسبت به این تغییرات دارند. در ادامه برخی روش هایی که تغییرات در فشار اتمسفر می تواند بدن ما را تحت تاثیر قرار دهد را معرفی می کنیم.

  فشار خون

  تغییرات فشار هوا چگونه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد

  همان گونه که نام آن نشان می دهد، خون ما با استفاده از یک سیستم فشار که توسط قلب ایجاد می شود در بدن گردش می کند. بر همین اساس، منطقی است که این فشار تحت تاثیر فشار هوای اطراف ما قرار بگیرد. هنگامی که فشار هوا افت می کند، فشار خون انسان نیز کاهش می یابد. برای برخی این شرایط می تواند به احساس سرگیجه یا تاری دید منجر شود.

  سردرد

  تغییرات فشار هوا چگونه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد

  دکتر متیو فینک، متخصص مغز و اعصاب، طی مصاحبه ای با روزنامه نیویورک تایمز تشریح کرد که فشار هوای پایین به واسطه ایجاد تفاوت فشار بین اتمسفر و سینوس های پر از هوا می تواند عامل بروز سردرد یا میگرن باشد. زمانی که سینوس ها به هر دلیل متراکم یا مسدود شده باشند، مشکل تشدید می شود.

  در مطالعه ای که در نشریه Internal Medicine به چاپ رسید پژوهشگران از بیماران مبتلا به میگرن خواستند خاطرات سر دردهای خود را به مدت یک سال یادداشت کنند. پس از مقایسه این سوابق با داده های تغییرات فشار هوا، آنها دریافتند رابطه ای مستقیم بین فشار اتمسفری پایین و زمان شروع و مدت زمان میگرن ها وجود دارد. بر همین اساس، تغییر فشار هوا به عنوان یکی از عوامل موثر در تشدید سر دردهای میگرنی معرفی شد.

  درد مفاصل

  تغییرات فشار هوا چگونه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد

  پژوهشگران بریتانیایی با انجام بررسی روی 200 بیمار مبتلا به آرتروز زانو رابطه ای بین تغییرات در فشار هوا و دمای محیط و تغییرات در شدت درد زانو مشاهده کردند. مشخص نیست چرا کاهش فشار هوا درد مفاصل و آرتریت را تشدید می کند اما مطالعات صورت گرفته همانند این نمونه رابطه بین آنها را تایید کرده اند. ممکن است فشار هوا ویسکوزیته مایع موجود در مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد یا می تواند محرک واکنش های درد در انتهای عصب مفاصل باشد. در هر صورت، این مساله باعث می شود تا برخی افراد پیش از رسیدن توفان درد در مفاصل خود را تجربه کرده و به نوعی آن را پیش بینی کنند.

  قند خون

  تغییرات فشار هوا چگونه بدن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد

  بیماران مبتلا به دیابت هنگام بروز جبهه های هوای سرد در کنترل قند خون با مشکل بیشتری مواجه هستند. جبهه های هوای سرد با تغییرات در فشار هوا همراهی می شوند. غلظت خون طی دوره جبهه های هوای سرد افزایش می یابد و حفظ قند خون در سطوح پایدار را دشوار می سازد.

  بیماران مبتلا به دیابت که از پمپ انسولین برای کنترل سطوح قند خون خود استفاده می کنند نیز باید مراقب باشند. مطالعه صورت گرفته توسط انجمن دیابت آمریکا رابطه بین اثربخشی پمپ های انسولین با تغییرات در فشار هوا را بررسی کرده و مشخص شده است که کاهش در فشار هوا می تواند موجب به دام افتادن هوا در پمپ شده و حباب هایی کوچک شکل بگیرند که اثر تحویل انسولین و مقداری که باید به واقع تحویل داده شود را تحت تاثیر قرار می دهد. در شرایطی که این مطالعه بر تغییرات فشار اتمسفری که هنگام جابجایی هوا رخ می دهند، متمرکز بوده است، اشاره به این نکته که کاهش ناگهانی در فشار هوا می تواند کارایی پمپ انسولین را تحت تاثیر قرار دهد، همچنان سودمند است.


 

انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

چهارشنبه 21 مهر 1395 02:50 ب.ظ

 

انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

 • انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  تیم وبسایت Thenextweb تصاویری را طراحی کرده است که آیفون ۷ را در کنار سایر مدل‌های اخیر آیفون نشان می‌دهد.

  یک ماه تا رونمایی اپل از آیفون ۷ باقی مانده است و تصاویر بسیاری از آن در اینترنت فاش شده است. اخیرا تصاویری از این گوشی هوشمند در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس منتشر شده است.

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  ظاهرا تنها اطلاعات موثقی که در مورد آیفون ۷ داریم این است که این گوشی به زودی رونمایی خواهد شد! اگرچه تماشای عکس‌هایی که از آیفون‌ها فاش می‌شوند همواره برای کاربران لذت‌بخش بوده است، اما امروز تصاویر طراحی شده‌ای را برای شما آماده کرده‌ایم که از جایی لو درز نکرده‌اند. تیم وبسایت Thenextweb تصاویری را طراحی کرده است که آیفون ۷ را در کنار سایر مدل‌های اخیر آیفون نشان می‌دهد.

  در تصاویر مذکور، یک آیفون ۷ ساختگی را می‌بینید که در کنار مدل‌های دیگر آیفون یعنی آیفون ۶ اس، آیفون ۶ اس پلاس و آیفون SE قرار گرفته است. نیازی به استفاده از آیفون ۶ در این مقایسه نبوده، چرا که ابعاد آن تقریبا با آیفون ۶ اس برابر است. اگرچه آیفون ۶ اس پلاس نیز نسبت به آیفون‌های دیگر از نظر اندازه بزرگتر شده است، اما به هر حال تیم Thenextweb ترجیح داده است که از آن در مقایسه استفاده کند. این تصاویر را در زیر مشاهده می‌کنید.

  دوباره یادآوری می‌کنیم که این تنها یک طرح است و هنوز نمی‌توان با اطمینان ۱۰۰ درصد آن را به آیفون ۷ منتسب کرد. این طرح بیشتر برای سازندگان لوازم جانبی کاربرد دارد تا بتوانند پیش از عرضه‌ی رسمی آیفون ۷، قاب‌ها و لوازم جانبی مخصوص آن را به تولید انبوه برسانند. این گوشی هوشمند شباهت بسیاری به آیفون ۶ اس دارد و هنوز هم دوربین آن بیرون زده‌ است که اعصاب ما را قلقلک می‌دهد. حالا دیگر آلومینیوم بدنه اندکی به سمت بیرون برآمدگی پیدا کرده است تا لبه‌های آن هم‌سطح با لنز دوربین باشد. این کاری است که اپل باید پیش‌تر و در طراحی آیفون ۶ انجام می‌داد. پیش از این مطمئن نبودیم که در سقوط‌های ناگهانی، دوربین آیفون ۶ و ۶ اس توانایی مقاومت در برابر شکسته شدن را داشته باشد، اما اکنون و در آیفون ۷ می‌توان از این مورد اطمینان داشت.

  در مقایسه با آیفون SE، افزایش سایز آیفون ۷ را نقطه‌ی قوت آن می‌دانیم، اما کاربرانی که به آیفون‌هایی با اندازه‌ی کوچک علاقه دارند، دلایل قانع‌کننده‌ای برای ارتقای آیفون خود از آیفون اس‌ای به آیفون ۷ نخواهند داشت. گفته می‌شود که آیفون ۷ اندکی کوتاه‌تر و پهن‌تر از آیفون ۶ اس خواهد بود. با این حال هنگام در دست گرفتن آیفون ۷، تفاوت چندلنی با آیفون ۶ اس احساس نخواهید کرد.

  یکی از عوامل اصلی برتری آیفون ۷، ویژگی‌های نرم‌افزاری آن خواهد بود. البته گفته می‌شود که آیفون ۷ پلاس دارای دوربین اصلی دوگانه خواهد بود که برای علاقه‌مندان به عکاسی با موبایل خبر بسیار خوبی است. دوربین موجود بر روی نمونه‌ی طراحی شده‌ی آیفون ۷، از دوربین آیفون ۶ اس اندکی بزرگتر است. این تغییر می‌تواند به معنای افزایش کارایی دوربین این آیفون باشد. البته نمی‌توان تنها با توجه به تغییر اندازه‌ی دوربین در نمونه‌ی طراحی شده‌ی آیفون ۷، نتیجه گرفت که تغییر سخت‌افزار تنها عامل پیشرفت دوربین این محصول است. آیفون ۷ گوشی بسیار خوبی است، چرا که ویژگی‌های نهایی خوبی در آن وجود دارد، اما نسبت به تغییراتی که در آیفون ۶ دیدیم، نمی‌توان آیفون ۷ را تغییر چندان بزرگی قلمداد کرد.

  اگر اپل در ازای حذف جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، آیفون ۷ را به اسپیکرهای استریو مجهز کند، می‌تواند موجب شگفتی و خوشحالی طرفدارانش شود. برای مشخص شدن همه چیز در مورد آیفون ۷ باید تا روز رونمایی از آن صبر کنیم.

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  انتشار تصاویر آیفون ۷ در کنار آیفون SE و آیفون ۶ اس

  منبع: زومیت


 

عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)

شنبه 17 مهر 1395 12:18 ب.ظ

 

عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)

 • عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)

  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)

  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)

  عکس های جدید و جذاب بازیگران در طی روزهای اخیر که برای طرفداران خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند. 

  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)آزاده صمدی در جشن خانه سینما
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)آزاده صمدی و بهاره کیان افشار
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)افسانه بایگان و آناهیتا همتی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)الهام حمیدی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)آناهیتا همتی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)اندیشه فولادوند
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)بهروز وثوقى و شهاب حسینی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)ترلان پروانه
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)جهانگیر کوثری و همسر و دختر هنرمندش
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)حسن فتحی و آرش برهانی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)علی کریمی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)علیرضا بیرانوند
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)فرزاد فرزین
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)فریبرز عرب نیا
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)کمند امیر سلیمانی و لاله اسکندری
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)مجید صالحی و آروین و حنا
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)مریلا زارعی
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)نگار جواهریان
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)هانیه توسلی در جشن خانه سینما
  عکس های جدید و شخصی بازیگران و افراد مشهور (110)ویدا جوان و همسرش


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic